نرم افزار موبایل 3CX

نرم افزار موبایل 3CX

 

دلایل استفاده از Softphone

امروزه با گسترش سیستم های تلفنی و مرکز تماس فناوری ها و تکنولوژی های جدیدی به این سیستم ها اضافه می شوند. یکی از تکنولوژی هایی که به این سیستم ها اضافه شده است استفاده از سافت فون (Softphone) به جای تلفن رومیزی است. اما چه دلایلی وجود دارد که تلفن های نرم افزاری یا سافت فون ها جایگزین تلفن های رومیزی می شوند؟ با هم چند دلیل را بررسی می کنیم:
 
1 – کاهش حجم اشغالی روی میز ها: معمولا میز های کارمندان فضای زیادی ندارند و اغلب بیشتر فضا را مانیتور و ماوس و کیبورد پر می کند و مابقی فضا نیز مربوط به دفتر و کتاب و یا وسایل شخصی دیگر است. بنابراین تلفن رومیزی خود می تواند تاثیر زیادی بر روی فضای اشغالی روی میز داشته باشد و وجود یک تلفن علاوه بر تمام وسایل بالا نه تنها فضای باقی را اشغال می کند ، بلکه حتی کار کردن با تلفن هم سخت تر خواهد شد و در صورتی که میز کمی به هم ریخته باشد مشکل 2 برابر شده و این خود باعث ناراحتی و عصبانیت کارمندان می شود.
2 - افزایش امکان دورکاری (Teleworking) : با افزایش امکان دورکاری کارمندان شما حتی از خانه نیز می توانند به تلفن خود پاسخ دهند و برای این کار تنها یک سافت فون کافی خواهد بود و دیگر نیازی به تلفن رومیزی نخواهد بود. با اینکه مفهوم دورکاری زیاد در کشور ما تعریف شده نیست اما با این همه شرکت هایی که در حال رشد و توسعه هستند از این راهکار استفاده می کنند و قطعا استفاده از سافت فون به میزان بسیار زیادی در هزینه های آن ها تاثیر خواهد گذاشت.
3 – تو جیب جا میشه! : استفاده از سافت فون موبایل شما را از بسیاری از هزینه ها فارغ خواهد کرد. تنها با استفاده از اینترنت شما می توانید در هر کجا که باشید به سیستم تلفنی شرکتتان وصل شوید و تماس های داخلی شما رایگان و در صورتی که خارج از کشور باشید تماس های داخل کشور شما نیز بر مبنای نرخ داخلی محاسبه خواهد شد. به این شکل هر جا که بروید تلفن شما همراه شماست. تلفن رومیزی در جیب شما جا نمیشه! اما موبایل میشه!
4 – امکانات بیشتر با استفاده آسان تر: با استفاده از سافت فون شما امکان استفاده از قابلیت های بیشتری را خواهید داشت. به عنوان مثال می توانید به راحتی با استفاده از مخاطبین خود (Phonebook) شماره گیری نمایید. یا با استفاده از سافت فون دیگر نیاز نخواهید داشت برای هر کاری یک کد حفظ نمایید بلکه تمام کار های متداول مانند انتقال تماس (Transfer) از طریق یک دکمه به راحتی انجام می پذیرند. همچنین با سافت فون امکان حضور در جلسات آنلاین ویدیویی را خواهید داشت.
 
5 – امکان چت : با استفاده از سافت فون شما امکان استفاده از چت و گفتگوی متنی را خواهید داشت. به این شکل اگر کسی پاسخگوی تلفنش نبود می توانید برای او یک پیام بفرستید و در پیام خود دلیل تماستان را بگویید و یا از او درخواست تماس در اولین فرصت را نمایید.